przy SP w Starych Babicach

w Starych Babicach

Ci, których nie było, mają czego żałować! Tegoroczny Piknik Rodzinny 2013, zorganizowany pod hasłem "Kolorowo i ludowo", odbił się szerokim echem po Babicach. Niesprzyjająca plenerowym imprezom aura nie przestraszyła organizatorów. Piknik został w całości przeniesiony do budynku Szkoły Podstawowej w Starych Babicach.

Kluczowym punktem imprezy były stoiska poświęcone regionom Polski, przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Prezentowane było Mazowsze i Lubelszczyzna, Małopolska z Podhalem, Wielkopolska z Kujawami, Warmia, Mazury oraz Kaszuby. Listę regionów zamykały Podlasie oraz Śląsk. Było lepienie pierogów i klusek, rzuty pyrą do wiadra, płukanie złota, pranie w balii, zabawa gwarą, slalomy, skoki, puzzle, kalambury ... i mnóstwo innych atrakcji. Nie zabrakło potraw, strojów regionalnych, plansz edukacyjnych z ciekawostkami.

Na scenie, usytuowanej w sali gimnastycznej, prezentowane były tańce ludowe. Barwne stroje i piękne układy taneczne przyciągały przed estradę wielu uczestników imprezy. Pokazy zachwyciły również zagraniczną delegację z programu Comenius, która akurat wizytowała Szkołę. Z każdym skocznym przytupem tancerze coraz bardziej rozganiali deszczowe chmury, aż do tego stopnia, że planowany pokaz ratownictwa OSP Stare Babice odbył się w plenerze. Strażacy przyciągnęli tłumy, zwłaszcza, że pokaz był naprwdę spektakularny. Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć jak powstaje "kabriolet" poprzez odcięcie dachu samochodu w akcji ratowania życia pasażerów po wypadku drogowym!

Nie zabrakło popisowych, dla pracowników szkoły, dań z grilla, a nowością tegorocznego Pikniku były pierogi serwowane przez jednego ze sponsorów imprezy. Jak zwykle niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się popcorn, Łasuchowy zakątek i Kawiarenka - stoiska z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów babickiej podstawówki.

Jednak niekwestionowanym hitem Pikniku Rodzinnego była, jak co roku, lotera fantowa, w której każdy los wygrywał!  Każdy los wygrywał, gdyż wśród małych i dużych przedsiębiorstw znajdują się przyjaciele i sprzymierzeńcy babickiej podstawówki. To dzięki wsparciu ze strony lokalnego biznesu społeczne inicjatywy Rady Rodziców odnoszą sukcesy. W tym roku nadrzędnym celem, jaki postawili przed sobą rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, było zebranie funduszy na kompleksową modernizację pracowni komputerowej. W wiązku z tym na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie firmy INNOVA S.A., której Prezes Pan Mirosław Baranowski corocznie niesie bezinteresowną pomoc Szkole. Wsparcie INNOVA S.A. to nie tylko dowód ogromnej wrażliwości Pana Prezesa na potrzeby dzieci, ale również nobilitacja imprezy. Dzięki takim sprzymierzeńcom Radzie Rodziców ufają kolejni przedsiębiorcy i organizacje. Wsparcie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Gminy Stare Babice i GOSiR'u Stare Babice dodatkowo tworzy pozytwną aurę wokół Pikniku Rodzinnego i pracy wolontariackiej.

Czwarty Piknik Rodzinny 2013 zaliczany jest do najlepszych, jakie organizowała Rada Rodziców wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Postawowej w Starych Babicach. Życzmy sobie, by w przyszłym roku odbyła się impreza równie atrakcyjna jak tegoroczna, a postawiony cel charytatywny został osiągnięty. Wszystko to przecież dla rozwoju naszej lokalnej społeczności!