przy SP w Starych Babicach

w Starych Babicach

Dlaczego w Gminie nie ma pieniędzy na szkoły?

Każdy dorosły myśli o przyszłości swoich dzieci spoglądając na nią przez pryzmat poziomu szkolnictwa w swoim otoczeniu. Wielu z nas patrzy z zazdrością na państwa o wysokim poziomie nauczania, marząc o tym samym dla swoich pociech. Jednak często myśli te nie idą w parze z odpowiedzialnością za taki stan rzeczy i refleksją na temat własnej roli w tym zakresie.

Weźmy sprawy w swoje ręce! Wykażmy się postawą obywatelską wspierając nasze lokalne potrzeby.

Płaćmy podatki tam, gdzie mieszkamy, żyjemy i nasze dzieci chodzą do szkoły! Tylko tak możemy przyczynić się do szybszego rozwoju edukacji w naszym regionie, tym samym dając naszym dzieciom dobry start!

Pamiętajmy, że blisko 40% naszych podatków wykazanych w deklaracji PIT jest przekazywane tej Gminie, którą wskazaliśmy jako miejsce naszego zamieszkania!

MIEJSCE ZAMELDOWANIA NIE JEST JUŻ TAKIE WAŻNE!!

NAJISTOTNIEJSZE JEST MIEJSCE ZAMIESZKANIA, KTÓRE WSKAZALIŚMY W DEKLARACJI PIT!!

Jeśli mieszkamy w innym miejscu, niż miejsce naszego zameldowania i nie zgłosiliśmy tego do Urzędu Skarbowego na druku ZAP-3, to bezpośrednio nie korzystamy z tych pieniędzy. Nie trafią one do nas w postaci dobrych szkół, dróg, wodociągów czy infrastruktury sportowej. Dlatego zgłośmy miejsce naszego faktycznego zamieszkania na formularzu ZAP-3. Wskażmy miejsce, w którym żyjemy i nasze dzieci chodzą do szkoły. Płaćmy podatki tam, gdzie nasze pieniądze poprawią jakość NASZEGO życia. Dajmy sobie szansę na uzyskanie realnego wpływu na to jak wygląda nasze otoczenie i szkolnictwo! Nie zmarnujmy tej możliwości!

Rejestrujmy się w naszej Gminie i dbajmy o naszą szkołę!

Przez ograniczone wpłaty z tytułu podatku PIT tracimy, my mieszkańcy Gminy Stare Babice, tyle ile kosztuje wybudowanie 1 przedszkola, czy 5 km nowoczesnej drogi, czyli ok. 6 mln zł!!

przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach